Pravidla

Někdo používá raději slovní spojení "normy a doporučení", nicméně společným cílem je, aby modul postavený kterýmkoli modelářem byl při dodržení zde uvedených podmínek bezproblémově připojitelný k libovolným dalším modulům.

Naše klubová pravidla nevznikla ze vzduchoprázdna, ale respektují obecně uznávané normy, s přihlédnutím k našemu vkusu a místním specifikům.
Obecné normy NEM (Normen Europäischer Modellbahnen) se modulů vlastně nedotýkají, takže přejdeme rovnou ke standardu FREMO (Freundeskreis Europäischer Modellbahner). Na adrese www.fremo-net.eu lze získat základní informace o myšlence modulové železnice.
Pro našince je ale důležitější česká odnož FREMO působící pod názvem ZABABOV, která přebrala (přeložila) německé normy a převzala i technologie.
Mimo ZABABOVa existují i kluby fungující nezávisle. Jedním z nich je klub Moduly Brno.

Proč jsem je tu všechny postupně vyjmenoval? Protože ode všech čerpáme zkušenosti a moudra a opisujeme níže uvedená pravidla.

Elektro norma

Elektro norma je shodná a platná dle klubu Zababov sekce TT.

Mechanické rozhraní modulů

Výška modulu

Parametry tratě

Kolejivo

Spojování modulů

Ovládání příslušenství, Spřáhla, Téma

 
Následují doporučení, která sice nejsou povinná, ale vyjadřují naše vnímání reality a modelu, a zaručí určitou jednotnost modulů v rámci našeho klubu.
(Opět jsme tu a tam něco opsali, takže vzhledová kompatibilita bude širší :-))

Téma a barevnost modulů

Barvení a patinace kolejiva

Zatravnění (statická tráva)

Násep a odvodňovací kanál

Telegrafní sloupy